Arvad Finanshus

Om os

Uvildige rådgivere

Teamet

Over 200 års erfaring indenfor såvel national som international rådgivning samlet under ét tag. 

Susanne Arvad

CEO / Ejer

Telefon 31 16 86 03
susanne@arvad-finanshus.dk

Dan Løkke

Investerings- og Pensionsdirektør

Telefon 31 15 67 86
dan@arvad-finanshus.dk

Thomas Beltner

Investeringschef

Telefon 42 71 53 95
Thomas@arvad-finanshus.dk

René Juul

Uvildig Økonomisk Rådgiver

Telefon 30 74 66 60
rene@arvad-finanshus.dk

Steen Aagaard

Uvildig økonomisk rådgiver

Telefon 20 28 41 95
steen@arvad-finanshus.dk

Jørgen W. Rasmussen

Uvildig økonomisk rådgiver

Telefon 31 14 06 41
jwr@arvad-finanshus.dk

Katrine Furholt 

Uvildig Gælds Rådgiver

Telefon 31 35 64 46
Katrine@arvad-finanshus.dk

Emma Arvad

Stud. Hjælper

Telefon 27 20 40 51
Emma@arvad-finanshus.dk

Mariann V. Kristensen

Regnskabschef

Telefon 70 20 27 24
Mariann@arvad-finanshus.dk

Rasmus Holm Rislund

Uvildig økonomisk rådgiver             (starter 1.11.2020)

Telefon 31 50 06 28
Rasmus@arvad-finanshus.dk

Mette Boes

Bogholder

Telefon 31 69 78 30
Mette@arvad-finanshus.dk

Jeg kan på det varmeste anbefale Arvad Finanshus som din samarbejdspartner – når du ønsker tryghed, overblik og værdi i din økonomi.

Susanne Arvad og hendes team er professionelle fra start til slut og arbejder 100% ud fra det grundlag, du henvender dig om. Hos Arvad Finanshus forsøger de ikke skabe noget behov, som du ikke selv mener at have.

Samarbejdet med Susanne og Arvad Finanshus er utrolig let og skaber meget værdi og overblik. De er altid meget imødekommende både som sparringpartner og giver gerne super værdifulde råd og vejledning. Deres store faglige tyngde i forberedelsen af møder, og selve møderne forløber altid professionelt.

De har en særlig evne til at møde deres kunder lige der, hvor de er. Med deres ægthed, troværdighed, engagement og anerkende tilgang, skaber de trygge rammer som også er tillidsvækkende, hvilket for mig er kvaliteter som jeg værdsætter meget højt.

 

—Betina Holmberg, Direktør CPH Partner

Kontakt os

Høje forventninger til rådgivning?

Personlig rådgivning og sparring

Arvad Finanshus tilbyder at være din personlige rådgiver og sparringspartner.

Foredrag

Arvad Finanshus tilbyder spændende og udbytterige foredrag.

Uvildig rådgivning

Arvad Finanshus er for dig som har en, i dine øjne, kompleks økonomi og hvor du har høje forventninger til din uvildig personlig rådgivning.

Få gode råd

Tilmeld dig vores nyhedsbrev for gode råd om økonomi.

Du er nu tilmeldt vores nyhedsbrev.